نصب و سرویس مه پاش خانگی بدون پمپ وسی مدل آلفا

سرویس کردن نازل مه پاش خانگی

راهنمای نصب مه‌پاش خانگی بدون پمپ vesi

بهبود گستر یزد در این مقاله مراحل نصب و سرویس مه پاش خانگی بدون پمپ وسی مدل آلفا را برای شما آماده نموده است، پس از خرید پکیج مه پاش خانگی در ابتدا کلیه قطعات را از بسته‌بندی خارج کنید:

نصب مه پاش خانگی
نصب مه پاش خانگی

۱- شیر آب را به خروجی لوله آب شهری ساختمان وصل نموده و شیلنگ را همانند شکل زیر به شیر متصل نمایید. دقت کنید که شیلنگ به طور کامل و صحیح به شیر متصل گردد.

اتصال شیلنگ مه پاش به شیر

۲- مسیر شیلنگ را مشخص نمایید و شیلنگ را در محل‌ مناسب ثابت کنید. در هر محلی که علاقه دارید نازل مه پاش را نصب کنید شیلنگ را برش دهید. دقت  کنید که شیلنگ به صورت کاملا عمودی بریده شود و از بریدن شیلنگ به صورت مورب خودداری کنید.

برش شیلنگ مه پاش

۳- شیلنگ را به پایه فیتینگی وصل کنید، کافی است شیلنگ را به طور مستقیم در پایه وارد کنید. ابتدا حدود یک سانتی‌متر از شیلنگ به پایه وارد می شود. با فشار بیشتر حدود یک سانتی‌متر دیگر از شیلنگ وارد پایه می‌شود و قفل می‌گردد. برای اطمینان از صحیح وارد شدن شیلنگ درون پایه آن را به بیرون بکشید. در صورتی که قفل به درستی شیلنگ را درگیر کرده باشد شیلنگ از پایه جدا نمی‌شود.

اتصال شیلنگ به پایه نازل مه پاش کم فشار

۴- نازل را در قسمت رزوه‌ای پایه بچرخانید تا محکم شود.

اتصال نازل به پایه نازل مه پاش

۵- برای ادامه مسیر، شیلنگ را به سر دیگر فیتینگی پایه وارد کنید و مجددا مراحل ۲ تا ۴ را تکرار کنید. در انتها برای اتمام مسیر مه پاش از درپوش(کورکن) پلاستیکی موجود در پکیج استفاده کنید و آن را همانند شکل زیر درون پایه فیتینگی جا بزنید.

اتصال درپوش مه پاش خانگی

۶- برای جدا کردن شیلنگ از پایه لازم است قفل فیتینگی را به سمت داخل فشار دهید. پس از چسبیدن قفل به بدنه پایه نازل، شیلنگ را بیرون بکشید.

جدا کردن شیلنگ از پایه نازل مه پاش
جدا کردن شیلنگ از پایه نازل مه پاش

 سرویس کردن نازل مه پاش خانگی:

به دلیل وجود املاح در آب و سختی بالای آب در برخی مناطق، نازل های مه پاش همواره در معرض رسوب گرفتگی هستند، برای شستشوی نازل کافی است اجزای نازل را از هم جدا کرده و سپس قسمت سر نازل (هد نازل) را در سرکه سفید قرار دهید. دقت کنید که دیگر اجزا را صرفا با آب شستشو دهید. در صورت وجود رسوب شدید روی پین نازل یا بدنه نازل برای مدت کمی می توانید این دو قسمت را نیز داخل سرکه بگذارید. پس از شستشو و سرویس نازل، به ترتیب و با جهت صحیح (همانند شکل) بدنه، پین و هد نازل را مجددا مونتاژ نمایید.

نازل های مه پاش خانگی دارای فنر ضد چکه (آنتی دریپ) نیستند.

نکته: به هیج وجه از سوزن یا شیء خارجی برای باز کردن سوراخ نازل استفاده نکنید.

سرویس کردن نازل مه پاش خانگی
سرویس کردن نازل مه پاش خانگی

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط