با شیوع ویروس کرونا ضدعفونی­ سازی شهرها و معابر عمومی از مهمترین دغدغه­ های مردم و مسئولین جهت جلوگیری از سرایت هرچه بیشتر این ویروس شده است. اما سوال اصلی این است، بهترین روش برای انجام هرچه بهتر این مهم چیست؟ استفاده از ماشین­ های آب پاش، دستگاه­های سم­پاش یا کارواش از روش ­های مرسوم و سنتی ضدعفونی می ­باشد اما به ­روزترین، به­ صرفه­ ترین و بهترین راه­ حل چیست؟

کشور چین جهت مقابله هرچه بهتر با ویروس کرونا و ضدعفونی شهرها و معابر در مقابل این ویروس اقدام به استفاده از توپ­ های مه ­پاش کرده است. این دستگاه ها آب و مواد ضدعفونی را به صورت ذرات بسیار ریز (در حد مه) تبدیل می­ کنند که در این سیستم، ذرات تا 200 متر قابلیت پرتاب خواهند داشت. مزایای استفاده از سیستم های مه­ پاش،  مصرف بسیار کمتر آب و مواد ضدعفونی (در حد 5 درصد دستگاه­ های آب­پاش و سم­پاش) و همچنین نفوذ چند برابری مواد پخش ­شده توسط آن­ها در سطوح مختلف است.

مه پاش ضد عفونی

نمونه­ ی استفاده از این دستگاه­ ها در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بود و همچنین در صفحه اینستاگرام آقای پرویز پرستویی (از اینجا ببینید) بازنشر شده بود.

همچنین جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی ­سازی مکان­های عمومی نه­ چندان­ بزرگ و با وسعت محدود (مانند منازل، مغازه­ ها و …) از سم­پاش­های فوگر استفاده می ­شود که آب و مواد ضدعفونی ­کننده­ ی ترکیبی با آن را به ذرات بسیار ریز و در حد مه تبدیل می­ کند.

شایان ذکر است که دستگاه های فوق توسط شرکت بهبود گستر یزد عرضه نمی شود.

مقالات مرتبط

ساخت تونل مه پاش ضد عفونی کننده

مه پاش خانگی