ضدعفونی شهرهای بزرگ چین برای مقابله با کرونا به وسیله مه پاش

ضدعفونی شهرها با مه پاش

با شیوع ویروس کرونا ضدعفونی­ کردن شهرها و معابر عمومی از مهمترین دغدغه­‌های مردم و مسئولین جهت جلوگیری از سرایت هرچه بیشتر این ویروس می‌باشد. اما سوال اصلی این است، بهترین روش برای انجام هرچه بهتر این مهم چیست؟ استفاده از ماشین­‌های آب پاش، دستگاه‌­های سم­پاش یا کارواش از روش‌­های مرسوم و سنتی ضدعفونی می‌­باشد. اما به ­روزترین، به­ صرفه­ ترین و بهترین راه­ حل چیست؟ ضدعفونی کرونا با مه پاش؟

کشور چین جهت مقابله هرچه بهتر با ویروس کرونا و ضدعفونی شهرها و معابر در مقابل این ویروس اقدام به استفاده از توپ­ های مه ­پاش کرده است. این دستگاه ها آب و مواد ضدعفونی را به صورت ذرات بسیار ریز (در حد مه) تبدیل می­ کنند. در این سیستم، ذرات تا ۲۰۰ متر قابلیت پرتاب خواهند داشت. مزایای استفاده از سیستم مه­ پاش، مصرف بسیار کمتر آب و مواد ضدعفونی (در حد ۵ درصد دستگاه­‌های آب­پاش و سم­پاش) و همچنین نفوذ چند برابری مواد پخش ­شده توسط آن­ها در سطوح مختلف است.

مه پاش ضد عفونی

نمونه­‌ی استفاده از این دستگاه­ در شبکه­ های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بود و همچنین در صفحه اینستاگرام آقای پرویز پرستویی (از اینجا ببینید) منتشر گردید.

همچنین جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی‌­سازی مکان­‌های عمومی نه­ چندان­ بزرگ با وسعت محدود (مانند منازل، مغازه‌‌ها و …) از سم­پاش‌­های فوگر استفاده می‌­شود که آب و مواد ضدعفونی ­کننده ترکیبی با آن را به ذرات بسیار ریز و در حد مه تبدیل می­‌کند.

ضدعفونی کرونا با مه پاش

شایان ذکر است که دستگاه های فوق جهت ضدعفونی کرونا با مه پاش توسط شرکت بهبود گستر یزد عرضه نمی‌شود.

مقالات مرتبط

ساخت تونل مه پاش ضد عفونی کننده

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط