مه پاش برای کنترل و حذف بو
 • کنترل و حذف بو به وسیله مه پاش

  سیستم مه پاش بهبود گستر بهترین وسیله برای کنترل و حذف بو در مکان‌های بزرگ در مقیاس صنعتی و تجاری می‌باشد. همچنین این سیستم، یک سیستم موثر و به صرفه را برای حذف همه‌ی بو ها با ذرات جامد، تجزیه میکروبی و شیمیائی (ازقبیل: آمونیاک، سولفید‌هیدروژن، دی‌اکسید گوگرد، مرکاپتان‌ها، آمین آلدهید، الکل‌ها، اسیدهای چرب و هیدروکربن‌ها) ایجاد می‌کند. هزینه کارکرد و نگهداری مه پاش در مقایسه با سایر سیستم‌های قدیمی بسیار کمتر می‌باشد که می‌تواند به طور مقرون به صرفه‌ای بوهای نامطبوع ناشی از محیط‌های کاری هم در محیط داخلی و هم محیط خارجی را حذف کند.

  موارد استفاده:

  این سیستم می تواند در فضا های باز بسیار بزرگ کارکند و با اسپری ذرات مه کل فضای زباله دانی یا داخل آن فضایی که کنترل پسماند صورت می گیرد مثل: محیط تصفیه فاضلاب ، پرورش دام و طیور،  واحد تصفیه صنایع شیمیائی و پتروشیمی را در بر بگیرد.

  روش کار:

  معرف های مخرب بو( Odour desctructive reagents)  عصاره های کاملا طبیعی هستند که از گیاهان گرفته می شوند. این مواد عطر یا ماده پوششی(masking agents) نیستند. اما به محض این که نزدیک گاز های بد بو اسپری می شوند آنها را جذب می کنند و آن ها را به ترکیبات تجزیه پذیر یا بدون بو تبدیل می کنند. این ترکیبات دوستدار محیط زیست ، غیر سمی ، غیر آلوده ، غیر قابل اشتعال ، غیر فاسد شدنی و تجزیه پذیر هستند. اصل این روش در صنایع غذایی و خانگی بسیار استفاده می شود.

  سیستم توزیع(پخش) خنثی کننده بو، به وسیله یک پمپ فشار قوی که فشار مایع را تا ۷۰ بار افزایش می دهد و توسط شیلنگ های فشار قوی مخصوص و نازل های خاص آب را پودر می کند.

  این ماده معرف به شکل ذرات مه بسیار ریز در حد  قطرات ۱۰میکرون، در هوا معلق می مانند و سپس تبخیر می شوند بدون خیسی یا قطره شدن که این سیستم را بسیار موثر می سازد.

  خنثی کننده مولوکولی به طور فیزیکی  با مولوکول بو ترکیب می شود و باعث تخریب آن به طور کامل می شود.

  این سیستم برای ذرات زائد جامد و مایع موثر است. این فرآیند شامل پودر کردن خنثی کننده ها (برای جلوگیری از دریافت بو) جاذب های بو (که محدود می کند ماده هایی که باعث بو می شود) یا بصورت کاملا خنثی کننده طبیعی آنها را به ماده ی طبیعی تجزیه می کند و مانع تشکیل بو از طریق واکنش های شیمیائی می شود.

  مزیت این روش نسبت به سایر روش های کنترل بو پائین بودن هزینه آن بخاطر پودر کردن آب می باشد. در این روش هزینه انرژی بسیار کم است و نصب آن بسیار سریع است .

  برخی کاربردهای سیستم کنترل و حذف بو عبارتند از:

  1. ایستگاههای دفع زباله و مراکز جدا سازی زباله
  2. ایستگاههای تصفیه فاضلاب
  3. محل نگهداری حیوانات
  4. کشتارگاههای صنعتی
  5. صنایع بو زا و غیره

   مراحل کنترل و حذف بو توسط مه پاش:

  مرحله۱ (بو های تولیدی حاصل از منابع مختلف در حال انتشار در محیط هستند)

  boo-stage-01

  مرحله۲ (میلیون ها قطره بسیار ریز آب در محیط پودر می شود )

  boo-stage-02

  مرحله۳(ذرات خنثی کننده  گاز های بو دار را در بر می گیرند و آنها را حذف می کنند)

  boo-stage-03

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مقالات مرتبط