کنترل گرد و غبار در معدن زغال سنگ طبس با سیستم مه پاش

مه پاش معدن زغال سنگ

در این مقاله قصد داریم گزارشی از اجرای سیستم مه پاش در شرکت زغال سنگ طبس که با مشکل گرد و غبار در معدن مواجه بودند را ارائه نماییم. در ادامه به تشریح یکی از کاربردهای سیستم مه پاش در محیط‌های صنعتی و معادن خواهیم پرداخت.

شرکت زغال سنگ طبس یکی از بزرگترین معدن های زغال سنگ در سطح کشور می‌باشد. این معدن همانند اکثر معادن دیگر با مشکل گرد و غبار داخل معدن روبرو بود. کنترل گردوغبار با محدودیت‌های فراوان در عمق‌های زیاد معدن همراه می‌باشد. از جمله محدودیت عدم استفاده از ادوات برقی در اعماق زیاد معدن.

مدیریت زغال سنگ طبس ابتدا جهت رفع مشکل گرد و غبار در داخل تونل معدن اقدام به خرید قطعاتی از شرکت بهبود گستر یزد می‌نماید. نصب قطعات توسط نیروهای فنی آن شرکت بازدهی مناسبی را دربرنداشت. از این رو با درخواست شرکت زغال سنگ طبس تیم کارشناسی بهبود گستر یزد جهت بررسی شرایط به معدن طبس اعزام می‌شوند. با ارائه گزارش و تحلیل موقعیت و محدودیت‌های موجود، پیشنهادی جهت استفاده از سیستم مه پاش برای کنترل گرد و غبار داخل تونل توسط تیم کارشناسی بهبود گستر یزد ارائه می‌گردد. شرکت زغال سنگ طبس از پیشنهاد خرید و نصب تجهیزات بهبود گستر استقبال می‌نماید. سیستم مه پاش بهبود گستر یزد، موفق به کنترل گرد و غبار تا حد قابل قبولی در آن مجموعه می‌گردد.

مه پاش گرد و غبار معدنشرکت بهبود گستر یزد با تشکر از اعتماد شرکت زغال سنگ طبس جهت نصب مه پاش معدن و به پشتوانه اجرای موفقیت آمیز پروژه‌های کنترل گرد و غبار در صنایع مختلف از جمله؛ معدن زغال سنگ طبس، کارخانه سیمان نایین، کاشی ایفاسرام اردکان و کارخانجات شیشه اردکان آمادگی خود را جهت انجام پروژه‌های کنترل گرد و غبار در صنایع مختلف اعلام می‌دارد.

تاییده مه پاش در زغال سنگ طبس

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط