قیمت مه پاش گلخانه

قیمت مه پاش گلخانه

عمدتا اولین سوال یک گلخانه دار در مورد سیستم مه پاش، قیمت آن است. قبل از جواب به این سوال باید به این نکته توجه داشت که اجرای سیستم مه پاش یک کار تخصصی است.

قیمت مه پاش گلخانه

به طور کلی برای گلخانه های بالای ۳ هزار مترمربع، قیمت سیستم مه پاش برای هر متر مربع بین ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان برآورد می‌شود. این عدد برای سیستمی با لوله های پلی آمید فشار قوی BGY و اتصالات وسی با دو سال گارانتی برآورد می‌شود. این هزینه شامل پمپ، لوله و اتصالات، نازل و فیلتراسیون می‌باشد.

هزینه اجرای سیستم مه پاش برای گلخانه به سه فاکتور مساحت گلخانه، تعداد قطعات و کیفیت قطعات بستگی دارد.

۱- مساحت گلخانه

برای سیستم مه پاش باید از پمپ های کارواش صنعتی استفاده کرد. در گلخانه های کوچک (زیر هزار مترمربع) هزینه پمپ نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد هزینه مه پاش را شامل می‌‎شود. برای گلخانه های بزرگتر (سه تا پنج هزار مربع)، پمپ بین ۲۵ تا ۳۵ درصد هزینه مه پاش را در بر می‌گیرد.

۲- تعداد قطعات

با توجه به شرایط گلخانه قیمت مه پاش به عواملی از قبیل نوع محصول، درجه حرارت و رطوبت منطقه، جهت قرارگیری گلخانه، ارتفاع از سطح دریا، سختی آب، ابعاد گلخانه، وضعیت فن و پد و پنجره‌ها، شید داخلی و خارجی و ارتفاع گلخانه پارامترهای سایز نازل مه پاش، نوع شیلنگ خط اصلی و فرعی، نوع و تعداد پمپ مشخص می‌شود.

۳- کیفیت قطعات

در بازار ایران اتصالات فیتینگی، شیلنگ و نازل مه پاش با برند و کیفیت‌های متفاوتی وجود دارد که طبیعتا قیمت‌های متفاوتی دارند.

در ادامه شما را دعوت به مشاهده کلیپی از پروژه اجرای سیسم مه پاش گلخانه توسط شرکت بهبود گستر یزد دعوت می نماییم.

فهرست مطالب

5 پاسخ

  1. با سلام ودرود
    بنده یک سیستم مه پتش در چاپ خونه ام نصب کردم و لی یک مشکل دارم با وجود استفاده ار فیلتر ۱ میکرون و ۵ میکرون باز هم بعد از دو سه روز کار کرد سر نازل ه سفیدک میزنه و بعد باعث گرفتگی میشه و نازل باز میکنم و سرویس میکنم درست میشه البته همیشه ته مسیر این اتفاق میفته .
    فاصله پمپ تا انتهای مسیر نیز ۴۰ متر هست که مشکل ما همیشه ۸ متر آخر میباشد. میخواستم ببینم امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید. نخعی هستم ۰۹۱۵۵۲۲۸۲۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط