شیر اطمینان مه پاش
 • در ایران از پمپ پیستونی فشار بالا برای تامین فشار سیستم مه پاش استفاده می‌شود. فشار استاندارد مه پاش برای داشتن عملکرد مناسب و عمر طولانی نازل و شیلنگ 70 بار است. لذا وجود شیر اطمینان برای جلوگیری از بالارفتن ناگهانی فشار در سیستم مه پاش ضروری است.

  واحد تحقیق و توسعه (R & D) شرکت بهبود گستر یزد با اتکا به تجربه‌های متعدد اجرا، مباحث علمی و همچنین نظرخواهی و گرفتن بازخورد از مشتریان خود با توجه به این موضوع و شناسایی مشکلات مصرف کنندگان در این رابطه، اقدام به واردات محصولی برای رفع این مشکل نمود. بهبود گستر یزد بعد از مطالعه و بررسی برای اولین بار محصولی را تحت عنوان ” شیر اطمینان مه پاش ” به بازار عرضه نمود. با وجود این محصول در صورت اشتباهات انسانی و یا به هر دلیل دیگر، اگر فشار پمپ از فشار استاندارد مشخص بالاتر رود، شیر اطمینان مسیر دیگری را باز می‌نماید و مانع از افزایش فشار در سیستم مه پاش می گردد.

  این شیر اطمینان جهت افزایش عمر کاری تجهیزات سیستم مهپاش به صورت انحصاری از طریق بهبود گستر یزد در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

  عملکرد این قطعه تقریبا مثل شیر اطمینان آبگرمکن است. در صورتی که به هر دلیل فشار از مقدار معینی عبور کند، شیر اطمینان به صورت خودکار باز می‌شود. این امر از بالا رفتن فشار و آسیب رسانی به سیستم جلوگیری می‌کند.

  این نکته را باید یادآوری نمود که علاوه بر شیر اطمینان می‌بایست حتما یک فشار سنج (مانومتر) روی پمپ نصب شود تا فشار تحت کنترل باشد.

  سرویس و نگهداری شیر اطمینان مه پاش

  با توجه به گرفتگی فنر داخل شیر اطمینان به هر علت (رسوب گرفتگی، زنگ زدگی و …) و احتمال عمل نکردن آن، حتما باید هرسال شیر اطمینان بازدید و در صورت نیاز سرویس شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مقالات مرتبط