سوالات متداول

 

آیا نازل های مه پاش بعد از مدتی دچار گرفتگی خواهد شد؟

رسوبات آب و همچنین عدم استفاده از فیلتر مناسب باعث گرفتگی نازل های مه پاش می شود.لذا هر چه سختی آب کمتر باشد و سایز نازل ها بیشتر باشد گرفتگی ها کمتر خواهد شد.در ضمن برای حذف سختی آب می توان از دستگاه های آب شیرین کن استفاده نمود.

 

آیا فیلتر ها مانع از گرفتگی نازل مه پاش می شود؟

اصولا ما در شرکت بهبود گستر یزد(BGY)از سه فیلتر ۵۰ و ۲۵ و ۵ میکرون استفاده می کنیم ولی به طور کلی فیلترها فقط قابلیت حذف ذرات غیر محلول در آب مثل گل و لای را دارند و قابلیت حذف سختی آب و نمک ها را ندارند.

 

برای جلوگیری از گرفتگی نازل های مه پاش چه کار باید کرد؟

اگر از سیستم استاندارد استفاده شود و فیلتراسیون اولیه درست انجام شود جهت جلوگیری از گرفتن  نازل ها باید از آب بدون سختی استفاده کرد.

 

در صورت گرفتگی نازل های مه پاش چه کار باید کرد؟

در صورت گرفتگی نازل ها ی مهپاش می توانید پس از سرویس اولیه سر نازل ها را به مدت ۱۲ ساعت تا ۲۴ ساعت داخل محلول سرکه قرار دهید و هیچ وقت از سوزن یا شی خارجی برای بازکردن نازل ها استفاده ننمایید.

 

تفاوت سیستم مه پاش کم فشار و پرفشار در چیست؟

سیستم های مه پاش کم فشار با فشار کم تری کار می کنند و هزینه پائین تری دارند و در نتیجه کارایی کمتر. سیستم های مه پاش  پرفشار  هزینه بالاتری دارد و در نتیجه  فشار کاری آنها ۷۰  بار می باشد و سبب می گردد ذرات آب خروجی ریزتر گردد و کارایی سیستم بالاتر رود.

 

بهترین فشار کاری برای مه پاش چه مقدار می باشد؟

طبق استاندار های جهانی بهترین فشار کاری برای سیستم مه پاش ۷۰ بار می باشد.سیستم های مه پاش پر فشار شرکت بهبود گستر یزد(BGY) دارای فشار کاری ۷۰ بار می باشند.

 

آیا هر چه فشار بالاتر برود کارایی سیستم مه پاش بهتر خواهد شد؟

خیر.همان طور که قبلا اشاره شد بهترین فشار کاری که در آن سیستم مه پاش دارای بهترین عملکرد می باشد یعنی دارای عمر طولانی تر نازل ها،شیلنگ ها و قطعات است ۷۰بار می باشد و فشار های کاری بالاتر باعث می شود نازل ها دارای عمر کوتاه تر و بازدهی کمتر باشند.

 

آیا می توان نازل ها و شیلنگ های مه پاش را به آب شهری وصل کرد تا کار مه پاش را انجام دهد؟

برخی شیلنگ ها و نازل های خاص جهت این کار وجود دارد ولی کیفیت  پاشش بالائی ندارند و بیشتر آب پاش هستند تا مه پاش و باعث خیس شدن محیط و جاری شدن آب می شوند.

 

آیا می شود از شیلنگ های پرسی به جای پایه نازل ها و شیلنگ های استاندارد استفاده کرد؟

عموما در سیستم ها پرسی مهره دنباله آهنی در شییلنگ پرس می شود بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شود که باعث گرفتگی نازل ها می شود.

 

آیا آیا می شود ازلوله گالوانیزه به جای پایه نازل ها و شیلنگ های استاندارد استفاده کرد؟

لوله گالوانیزه نیز بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شود که باعث گرفتگی نازل ها می شود.

 

آیا از لوله pp  ساختمانی (لوله سبز)می توان برای مه پاش استفاده کرد؟

حداکثر تحمل فشار لوله pp  ساختمانی ۳۵ بار است و لی فشار کاری مه پاش پرفشار  ۷۰ بار می باشد.

 

نازل ها ی مه پاش شما چه سایز هایی دارند؟

ما در شرکت بهبود گستر یزد(BGY) نازل مه پاش از سایز  ۰/۰۱mm تا   ۱mm  را  عرضه می کنیم که بر اساس نیاز می توانید سایز مورد نظر انتخاب کنید.

 

جنس نازل های مه پاش از چیست؟

جنس اوریفس نازل های شرکت بهبود گستر یزد(محل خروج آب از نازل ها) از استنل استیل یا سرامیک می باشد  و عموما جنس بدنه  نازل ها برنج ، برنج با روکش نیکل و یا استیل است ولی نازل تمام استیل هم برای کاربرد خاص نیز عرضه می شود.

 

آیا نازل های سرامیکی نازل های بهتری هستند؟سرامیکی یا استیل؟

بعضی از تولیدکنندگان ادعا دارند که نازل های سرامیکی طول عمر بالاتری دارند ولی نکته ای که وجود دارد این است که هزینه نازل سرامیکی با کیفیت بسیار بالاتر از نازل های استیل می باشد و متاسفانه عمده نازل های سرامیکی موجود در بازار از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

 

آیا گرفتگی نازل های سرامیکی کمترا ز نازل های استیل می باشد؟

طبق استعلام از تعدادی تولید کنندگان نازل و همچنین تجربه ی ۱۰ ساله ی ما در حوزه مه پاش تفاوتی در گرفتگی نازل های استیل و سرامیکی وجود ندارد.

 

پایه نازل های مه پاش از چه جنسی می باشند؟

جنس  پایه نازل های شرکت بهبود گستر یزد(BGY) از برنج یا برنج با روکش نیکل می باشد ولی پایه نازل تمام استیل برای کاربرد خاص نیز عرضه می شود.

 

جنس لوله ها (شیلنگ ها) از چی می باشد؟

ما در شرکت بهبود گستر یزد(BGY) سه نوع لوله استیل،لوله پلی آمید و لوله پلی اتیلن را عرضه می نماییم.

 

تفاوت نازل های آنتی دریپ و بدون آنتی دریپ در چیست؟

تفاوت نازل های آنتی دریپ و بدون آنتی دریپ در یک سوپاپ می باشد که هنگام خاموشی سیستم مانع از چکه می شوند ولی از لحاظ کیفیت پاشش و اسپری تفاوتی با هم ندارند.

 

چه نازل مه پاشی خوبه ؟ نازل مه پاش ایتالیائی،تایوانی یا آمریکائی  ؟

کیفیت نازل رابطه مستقیمی با عملکرد سیستم مه پاش داره و عمده خریداران نگران کیفیت نازل های سیستم مه پاش خود هستند.اما الزاما کیفیت نازل مه پاش به اینکه ایتالیائی یا تایوانی یا آمریکائی باشد نیست. متاسفانه در بازار ایران نازل های مه پاش به عناوین ایتالیائی، آمریکائی یا تایوانی فروخته می شوند که عمدتا چینی یا تایوانی هستند. حقیقت این هست نازل های مه پاش اروپائی و آمریکائی دارای قیمت های بالایی هستند که برای خریداران ایرانی بسیار گران تمام می شود. واردات آنها به صرفه نیست و عمدتا خود شرکت های اروپائی نیز  تولیدشان را  در کشور های دیگر انجام می دهند.

 

نازل مه پاش تایوانی یا چینی ؟

تایوان و چین هر دو از تولید کنندگان بزرگ نازل مه پاش در سطح دنیا هستند که عمدتا قیمت و کیفیت نازل های تایوانی بالاتر می باشد. اما نکته ای بدان باید توجه داشت که در تایوان تولید کنندگان متعددی با کیفیت و قیمت های متفاوت وجود دارد. همچنین در چین تولید کنندگان با کیفیت زیادی نیز وجود دارد اما در بازار عمدتا نازل های چینی بی کیفیت به اسم تایوانی یا ایتالیائی فروخته می شود که خریداران باید توجه داشته باشند که حتما از جای مطمئن اقدام به خرید کنند تا جنس بی کیفیت و نامرغوب را به جای جنس اصلی و با کیفیت نخرند.

 

نازل های مه پاش بهبود گستر  چه مزیتی نسبت به بقیه نازل ها دارند ؟

نازل های مه پاش بهبود گستر یزد(BGY) توسط یک شرکت بسیار معتبر تایوانی با بیش از ۳۰ سال سابقه تولید می گردد. در حین تولید و پس از تولید، تست های متعددی توسط  گروه بهبود گستر روی آنها صورت می گیرد.  پس از تائید کنترل کیفیت به بازار عرضه می گردد. همچنین نازل های مه پاش بهبود گستر تنها نازل با اورینگ و آنتی دریپ ویتون در مقایسه با سایر نازل‌ها در بازار ایران می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *