راهنمای خرید سیستم مه پاش
 • سیستم مه پاش یک سیستم بسیار مناسب برای خنک کاری و تامین رطوبت فضا های بزرگ و یکپارچه می باشد که در بسیاری از مکان ها ازقبیل گلخانه ها ،مرغداری ها، گاوداری ها،مراکز صنعتی و… قابل استفاده می باشد اما استفاده از قطعات غیر استاندارد و نامرغوب و اجرای نادرست منجر به ایجاد مشکلات متعددی برای خریداران و مصرف کنندگان می گردد و باعث می شود که نتوانند حداکثر استفاده را از این سیستم ببرند. لذا ما در این مقاله سعی داریم با توجه به سابقه ده ساله شرکت بهبود گستر یزد(BGY) در زمینه واردات و اجرای تخصصی بیش از ۲۵۰ پروژه موفق در سراسر کشور(لیست پروژه های اجرا شده)  به نکاتی مهم و ضروری که در هنگام خرید سیستم مه پاش باید به آنها توجه شود اشاره نماییم:

   استفاده از سیستم و قطعات استاندارد

  سیستم مه پاش به اشکال مختلفی در سطح دنیا تولید و عرضه می گردد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارد ولی در یک سیستم مه پاش استاندارد به هیج وجه از قطعات آهنی که باعث ایجاد زنگ زدگی و گرفتگی نازل ها می شود استفاده نمی شود. اما در کشور ما برخی سیستم های غیر استاندارد ازقبیل استفاده از لوله گالوانیزه و یا استفاده از شیلنگ های فشار قوی پرسی متدوال گردیده که اگر چه هزینه کمتری دارند ولی اصلا کارایی ندارند و باعث می شود در بلند مدت به سبب زنگ زدگی این قطعات  نازل ها گرفته شوند.

  مقایسه مه پاش فیتینگی با گالوانیزه
  مه پاش فیتینگی – مه پاش – گالوانیزه – مهپاش_استاندارد
  مه پاش فیتینگی- مه پاش پرسی
  مه پاش – مه پاش فیایتگی – مه پاش پرسی – نازل مه پاش

  هرچند که اساس کار سیستم مه پاش بسیار ساده می باشد اما این سیستم می بایست در فشار کاری بسیار بالا در حدود ۷۰ بار کارکند لذا کیفیت ساخت قطعات بسیار مهم می باشد. حال سوال اصلی اینست که چگونه می توان جنس خوب و با کیفیت خریداری نمود؟ آیا قیمت بالا و ساخت کشور اروپایی و آمریکایی بودن دلیل بر کیفیت و مرغوبیت کالا می باشد؟

  در این جا ذکر یک نکته لازم می باشد که جنس مرغوب و با کیفیت قیمت بالا تری دارد اما متاسفانه  مشکلی که وجود دارد اینست که بسیاری از فروشندگان اجناس چینی و غیره را با قیمت بالا و با عنواینی چون جنس اروپایی یا امریکایی بفروش می رسانند در حالی که قطعات اروپایی به علت قیمت بسیار بالا(چند برابر قیمت فروش آنها در داخل) واردات آنها به صرفه نیست  و این اجناس بی کیفیت چینی که به نام اروپائی عرضه می شوند نیز  هنگام استفاده مشکلات متعددی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کنند.

  اما ذکر این نکته ضروری می باشد که در این بین  برخی سازنده های قطعات سیستم مه پاش  از سایر کشور ها نیز وجود دارند که به نسبت قیمت از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند.

  طراحی اصولی و درست

  برای کارکرد مناسب  سیستم مه پاش در نظر گرفتن شرایط محیطی که قرار است این سیستم در آن استفاده شود بسیار مهم می باشد از قبیل شرایط آب و هوایی منطقه، نرخ تهویه،ارتفاع نصب، میزان دما،رطوبت مطلوب،نوع کاربری و حتی کیفیت آب و بسیاری موارد دیگری نیز باید در نظر گرفته شود و بر اساس این پارامتر ها تعداد و سایز نازل ها و شکل توزیع و ظرفیت پمپ و سایر  موارد مورد نیاز بدست می آید(فرم طراحی سیستم مه پاش). همچنین در طراحی سیستم در نظر گرفتن طول مسیر ها و میزان افت فشار آنها نیاز بسیار مهم می باشد که در نظر نگرفتن هر یک ازموارد فوق کارکرد درست این سیستم را زیر سوال می برد.

  ذکر این نکته ضروری است که هر پروژه ای شرایط خاص خود را دارد که نیازمند طراحی خاص خود نیز می باشد متاسفانه برخی از فروشندگان  به سبب عدم دانش و آگاهی از این مسائل همه پروژه ها را به یک شکل  نصب می نمایند که سبب می شود کارایی سیستم مه پاش پایین بیاید این در حالی است که ممکن است دو گلخانه با مساحت های یکسان در دو منطقه متفاوت از نظر آب و هوایی کاملا متفاوت از یکدیگر طراحی و نصب  شوند.

  پشتیبانی و خدمات پس از فروش

  پشتیبانی و خدمات پس از فروش برای هر کالایی مهم می باشد اما از آنجا که قطعات  سیستم مه پاش در فشار بالایی کار می کنند و از حساسیت و دقت بالایی برخوردار می باشند از این رو می بایست از  پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب برخوردار باشند. لذا در خرید سیستم مه پاش باید به این نکته نیز توجه نمود.

  مقالات مرتبط:

  مقایسه سیستم مه پاش فیتینگی با پرسی

  سوالات متداول

  قیمت مه پاش گلخانه  ؟

  پکیج مه پاش خانگی

  قیمت نازل های مه پاش

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  مقالات مرتبط