درتاریخ ۱۹/۱۲/۹۵ آقای مهندس کربلائی ( مدیرعامل شرکت بهبود گستر یزد ) جهت پیگری نحوه نصب و عملکرد سیستم مه پاش بهبود گستر از گلخانه یکی از مشتریان خود، شرکت دانش نهاد آسیا (آقای مهندس امین) واقع درشهرستان دهاقان ، استان اصفهان بازدیدی داشتند.

بازدید از گلخانه دانش نهاد آسیا

بازدید از مه پاش گلخانه دانش نهاد آسیا ۱

گلخانه دانش نهاد آسیا در سال ۱۳۹۵ و در زمینی به مساحت ۳۲۵۰۰ مترمربع احداث گردیده است که یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین گلخانه های سبزی و صیفی در استان اصفهان و ایران است.

مه پاش دانش نهاد

بازدید از مه پاش گلخانه دانش نهاد آسیا ۲

از جمله ویژگی های این گلخانه، سیستم حرارت مرکزی با قابلیت تنظیم ارتفاع است. از مزایای این سیستم حرارت مرکزی علاوه بر کاهش مصرف انرژی و دمای یکنواخت در کل گلخانه، با قابلیت تنظیم ارتفاع این سیستم می توان متناسب با رشد گیاه گرما را به بهترین نقطه ای که گیاه بیشترین نیاز گرمایی و بهترین عملکرد را دارد رساند. در مواقعی که شدت بارش برف زیاد است می توان این سیستم را در بالاترین ارتفاع گلخانه قرار داد تا از آسیب رساندن وزن برف به سازه گلخانه جلوگیری نمود.

سیستم حرارتی و آبگرم گلخانه دانش نهاد آسیا1

سیستم حرارتی و آبگرم مرکزی گلخانه دانش نهاد آسیا۱

سیستم حرارتی و آبگرم مرکزی گلخانه دانش نهاد آسیا۱

سیستم حرارتی و آبگرم مرکزی گلخانه دانش نهاد آسیا ۲

از دیگر امکانات این گلخانه مجهز بودن به سیستم شیدینگ بیرونی و داخلی است. سیستم شیدینگ بیرونی متحرک بوده در مواقعی که شدت نور بیرون گلخانه کم است، سیستم شیدینگ بیرونی باز شده و اجازه عبور نور به داخل گلخانه را می دهد و در زمانهایی که شدت نور بیرون گلخانه زیاد است سیستم شیدینگ بیرونی بسته شده و علاوه بر کاهش دمای گلخانه باعث افزایش طول عمر پوشش گلخانه ای می شود.

شید داخلی، شید خارجی، گلخانه پیشرفته

شید داخلی، شید خارجی، گلخانه پیشرفته

طراحی و اجرای سیستم مه پاش این گلخانه بر عهده شرکت بهبود گستر یزد(BGY) بوده است .

شرکت بهبود گستر یزد(BGY) با تجربه ۸ ساله خود در زمینه واردات، طراحی و اجرای سیستم های مه پاش، تنها مرکز کاملا تخصصی مه پاش در ایران است و با رزومه کاری قوی و رضایتمندی مشتریان موفق به جلب اعتماد و همکاری در تکمیل پروژه بزرگ گلخانه دانش نهاد آسیا می باشد.

مه پاش گلخانه پیشرفته

مه پاش گلخانه پیشرفته دانش نهاد آسیا

 

در پایان این بازدید، آقای مهندس کربلائی و امین در مورد افزایش عملکرد بهتر سیستم مه پاش در گلخانه و ادامه همکاری های بیشتر با هم تبادل نظر نمودند.