کنترل و حذف بو

سیستم مه پاش بهبود گستر بهترین وسیله برای کنترل  و مدیریت بو در مکان های بزرگ در مقیاس صنعتی و تجاری می باشد، همچنین این سیستم ، یک سیستم موثر و به صرفه را ، برای حذف همه ی بو ها با ذرات جامد ، تجزیه میکروبی و شیمیائی ( ازقبیل: آمونیاک، سولفید هیدروژن ، دی اکسید گوگرد ، مرکاپتانها ، آمین آلدهید ، الکل ها ، اسید های چرب و هیدروکربن ها )  ایجاد می کند، که هزینه کارکرد و نگهداری آن در مقایسه با  سایر سیستم های قدیمی بسیار کمتر می باشد که  می تواند به طور مقرون به صرفه ای بوهای نا مطبوع ناشی از محیط های کاری هم در محیط داخلی و هم محیط خارجی را حذف کند.

این سیستم می تواند در فضا های باز بسیار بزرگ کارکند و با اسپری ذرات مه کل فضای زباله دانی یا داخل آن فضایی که کنترل پسماند صورت می گیرد مثل: محیط تصفیه فاضلاب ، پرورش دام و طیور،  واحد تصفیه صنایع شیمیائی و پتروشیمی را در بر بگیرد.

معرف های مخرب بو( Odour desctructive reagents)  عصاره های کاملا طبیعی هستند که از گیاهان گرفته می شوند که عطر یا ماده پوششی(masking agents) نیستند. اما به محض این که نزدیک گاز های بد بو اسپری می شوند آنها را جذب می کنند و آن ها را به ترکیبات تجزیه پذیر یا بدون بو تبدیل می کنند که این ترکیبات دوستدار محیط زیست ، غیر سمی ، غیر آلوده ، غیر قابل اشتعال ، غیر فاسد شدنی و تجزیه پذیر هستند. اصل این روش در صنایع غذایی و خانگی بسیار استفاده می شود.

سیستم توزیع(پخش) خنثی کننده بو تشکیل شده است از پمپ فشار قوی که فشار مایع را تا 70بار افزایش می دهد و توسط شیلنگ های فشار قوی مخصوص و نازل های خاص آب را پودر می کند.

این ماده معرف به شکل ذرات مه بسیار ریز در حد  قطرات 10میکرون، در هوا معلق می مانند و سپس تبخیر می شوند بدون خیسی یا قطره شدن که این سیستم را بسیار موثر می سازد.

خنثی کننده مولوکولی به طور فیزیکی  با مولوکول بو ترکیب می شود و باعث تخریب آن به طور کامل می شود.

سیستم ما هم برای ذرات زائد جامد و مایع موثر است واین فرآیند شامل پودر کردن خنثی کننده ها (برای جلوگیری از دریافت بو) جاذب های بو (که محدود می کند ماده هایی که باعث بو می شود) یا بصورت کاملا خنثی کننده طبیعی آنها را به ماده ی طبیعی تجزیه می کند و مانع تشکیل بو از طریق واکنش های شیمیائی می شود.

مزیت این روش نسبت به سایر روش های کنترل بو پائین بودن هزینه آن بخاطر پودر کردن آب می باشد که هزینه انرژی آن بسیار کم است و نصب آن بسیار سریع است .

برخی کاربردهای سیستم کنترل و حذف بو عبارتند از:

  1. ایستگاههای دفع زباله و مراکز جدا سازی زباله
  2. ایستگاههای تصفیه فاضلاب
  3. محل نگهداری حیوانات
  4. کشتارگاههای صنعتی
  5. صنایع بو زا و غیره

 

 

مراحل کنترل و حذف بو توسط مه پاش(تصویر):

مرحله1 (بو های تولید شده حاصله از منابع مختلف در حال انتشار در محیط هستند)

boo-stage-01

مرحله2 (میلیون ها قطره بسیار ریز آب در محیط پودر می شود )

boo-stage-02

مرحله3(ذرات خنثی کننده  گاز های بو دار را در بر می گیرند و آنها را حذف می کنند)

boo-stage-03