یکی از کاربردهای سیستم مه پاش کنترل و کاهش گردوغبار در محیط‌های صنعتی می‌باشد.

شرکت بهبود گستر یزد واردکننده و مجری تخصصی سیستم‌های مه پاش با استفاده از تجربه ۱۰ ساله در این زمینه یکی از شرکت‌های پیشگام در اجرای پروژه‌های مه پاش در محیط‌های صنعتی می‌باشد.

یکی از پروژه‌های صنعتی اجراشده توسط این شرکت پروژه کاهش و کنترل گردوغبار در کارخانه شیشه اردکان به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه شیشه فلوت در خاورمیانه می‌باشد.

مشکل اصلی کارخانه شیشه اردکان ایجاد گردوغبار شدید حاصل از انتقال مواد اولیه به نوار نقاله در واحد تولید بود که در اثر این انتقال کل سالن تولید پوشیده از گردوغبار می‌شد و مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد.

کارشناسان فنی شرکت بهبود گستر یزد پس از بررسی دقیق شرایط و وضعیت موجود با استفاده از تجربیات قبلی و همچنین مشورت با کارشناسان فنی کارخانه سیستم موردنظر را طراحی نمودند و موفق به کنترل و حذف گردوغبار شدند.

در تصویر زیر وضعیت سالن تولید قبل و بعد از اجرای سیستم مه پاش قابل مشاهده و مقایسه می باشد:

مه پاش صنعتی

همان‌طور که در کلیپ زیر نیز قابل‌مشاهده می‌باشد برای کنترل گردوغبار نازل های مه پاش در محفظه‌های اصلی انتقال مواد اولیه که از بالا وارد نوار نقاله می‌شد نصب گردید و باعث شد گردوغبار در همان مبدأ اصلی ورود به نوار نقاله خنثی شود و دیگر راهی به محیط و سالن نداشته باشد.

بعد از کنترل گردوغبار در سالن مذکور سیستم مه پاش در سالن‌های دیگر تولید که با مشکل گردوغبار مواجه بودند نیز اجرا گردید.

مطالب مرتبط

مه پاش صنعتی

کنترل گرد و غبار با مه پاش